JESZCZE JEDEN ROZDZIAŁ I IDĘ SPAĆ...czyli recenzja książki "Cinder i Ella" autorstwa Kelly Oram

           Współczesna historia Kopciuszka z happy ednem może brzmieć banalnie, ale jednocześnie jest czymś bajkowym.
Właśnie takie,bajkowe, jest zakończenie historii o losach tytułowych bohaterów.
        Ella,jaką poznajemy na początku książki, jest zwykłą nastolatką.Szczęśliwą,choć porzuconą przez ojca wiele lat temu. Tę pustkę w sercu wypełnia jej kochająca matka oraz internetowy przyjaciel Cinder. Kobieta robi wszystko,aby córce niczego nie brakowało. W jej osiemnaste urodziny postanawia zabrać Ellę na narty. W drodze ulegają tragicznemu wypadkowi, w którym matka Elli ginie, a sama dziewczyna doznaje poważnych obrażeń. Po wielu miesiącach pobytu w szpitalu Ella zamieszkuje u ojca i jego nowej rodziny. Niestety jej przyrodnie siostry na każdym kroku pokazują, że nie jest mile widziana w ich domu, i że dla nich jest potworem ze względu na wygląd po wypadku. Dziewczyna decyduje się odnowić kontakt ze swoim internetowym przyjacielem, który tak naprawdę jest znanym hollywoodzkim aktorem młodego pokolenia i myśli, że Ella nie żyje. Między młodymi rodzi się miłość... 

          Tylko czy zwykła, okaleczona fizycznie i psychicznie nastolatka odnajdzie się w celebryckim świecie pełnym spisków,ideałów,piękna i fleszy?
          Czy jest możliwe,aby taka miłość wygrała i czy warto znosić kolejne upokorzenia dla drugiej osoby?
          Książka pokazuje Nam,że warto walczyć do samego końca, jest napisana z ogromnymi emocjami. Ciężko się od niej oderwać, ponieważ cały czas ciekawi Nas dalszy ciąg wydarzeń.
         "Cinder i Ella" należy do kategorii <Beletrystyka Dla Młodzieży>, ale zawarte w niej uniwersalne i ponadczasowe prawdy sprawiają,że można,a nawet powinno się, czytać ją w każdym wieku. jest to zdecydowanie odskocznia od ciężkich i skomplikowanych książek,ale mimo to uczy Nas wielu istotnych rzeczy. Z czystym sumieniem mogą ją polecić każdemu.
Autor- Kelly Oram
Seria- Uwaga Młodość
Wydawnictwo- Wydawnictwo Dolnośląskie
Do kupienia tutaj 

Komentarze

Popularne posty